ÁSZF és adatvédelmi tájékoztató

ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK

A jelen általános szerződési feltételek tartalmazzák Kádár Erzsébet egyéni vállalkozó (székhely: 4551 Nyíregyháza, Dinnyés utca 3/B., adószám: 72459799-1-35, nyilvántartási szám: 56856660) által a maszokazo.hu, illetve a „MászÓKÁZÓ” Facebook közösségi médiaoldal által közvetítetten nyújtott szolgáltatások igénybevételére vonatkozó általános szerződési feltételeket.

 

Kérjük, hogy csak abban az esetben vegye igénybe a fenti honlap, illetve közösségi médiaoldal útján kínált, illetve nyújtott szolgáltatásokat, amennyiben a jelen általános szerződési feltételekben foglaltakat megismerte és azokkal teljes egészében egyetért, magára nézve kötelezőnek fogadja el!

A jelen általános szerződési feltételek ismeretének hiánya nem mentesíti a felhasználót az azzal kapcsolatos felelőssége alól. A hivatkozott honlapon található információk tájékoztató jellegűek, az ott meghirdetett akciók, ajánlatok, árak nem minősülnek ajánlattételnek. Az üzemeltető fenntartja a jogot, hogy előzetes tájékoztatás nélkül módosítsa a weboldal tartalmát.

1./ Az általános szerződési feltételek alkalmazója

Neve: Kádár Erzsébet egyéni vállalkozó

Székhelye: 4551 Nyíregyháza, Dinnyés utca 3/B

Adószáma: 72459799-1-35

Tevékenységi köre: fitneszklub, kondicionáló terem működtetése, aerobic (ÖVTJ: 931302), sport és szabadidős képzés (ÖVTJ: 855101), mozgásfejlesztő foglalkozás

Elérhetőségei: +36 20 249 1199, maszokazo@gmail.com

2./ Bevezető rendelkezések

A jelen általános szerződési feltételek alkalmazandók (a továbbiakban: ÁSZF) a Kádár Erzsébet egyéni vállalkozó (a továbbiakban: az ÁSZF alkalmazója) általi – a maszokazo.hu honlap útján közvetített – szolgáltatásnyújtásokra, a vele létrejött jogviszonyokra, illetve általa egyéni vállalkozói minőségében megkötött szerződésekre.

Az ÁSZF alkalmazója szolgáltatásnyújtási tevékenységének részletes bemutatása a www.maszokazo.hu honlapon keresztül érhető el.

A jelen általános szerződési feltételeket az ÁSZF alkalmazója fogadta el, aki jogosult azt bármikor egyoldalúan módosítani, azzal, hogy a jelen ÁSZF módosításairól köteles a vele szerződő feleket tájékoztatni.

3./ A felek közötti szerződés létrejötte és tartalma

A jelen ÁSZF alkalmazója az alábbi szolgáltatásnyújtási tevékenységet folytatja: csoportos mozgásfejlesztő célú foglalkozásokat tart 1-4 éves korosztályba tartozó gyermekek számára, szüleik, hozzátartozóik, gondozóik, kísérőik bevonásával.

Az ÁSZF alkalmazójával szerződő fél megnevezése a jelen ÁSZF alkalmazásában: szolgáltatás igénybevevője.

A 2001. évi CVIII. törvény 5. § (2) bekezdése szerinti kötelező tájékoztatás:

  1. az ÁSZF alkalmazója és a szolgáltatás igénybevevője közötti szerződés az ÁSZF alkalmazója által meghirdetett foglalkozásra történő jelentkezés útján, elektronikus úton, melyhez a szolgáltatás igénybevevőjének élő, működőképes internetkapcsolatra és internetkapcsolat létesítésére és fenntartására alkalmas számítógéppel, illetve egyéb hardver eszközzel (pl. mobiltelefon, táblagép stb.) kell rendelkeznie. A hivatkozott eszköz és az internetkapcsolat beszerzésének, illetve fenntartásának költségei a szolgáltatás igénybevevőjét terhelik.

Az ÁSZF alkalmazójának az általa működtetett www.maszokazo.hu internetes honlap útján közvetített szolgáltatásai, valamint a hivatkozott honlap funkciói előzetes regisztrációhoz kötöttek. Az ÁSZF alkalmazója és a szolgáltatás igénybevevője közötti szerződés akkor jön létre, amikor a szolgáltatás igénybevevője az ÁSZF alkalmazója által meghirdetett foglalkozásra a szolgáltatás igénybevevője jelentkezik. A szerződés megkötése érdekében szükséges technikai lépések leírását a maszokazo.hu internetes honlap, illetve a jelen általános szerződési feltételek tartalmazzák.

  1. a jelen általános szerződési feltételek alkalmazásával megkötésre kerülő szerződések nem minősülnek írásba foglalt szerződésnek. Az egyes szerződések a megrendelt szolgáltatás nyújtásáig terjedő határozott időre jönnek létre, rendes felmondással egyik fél részéről sem szüntethetők meg, de elállásra mindkét fél részéről bármikor korlátozások nélkül van lehetőség.

  2. a szolgáltatás igénybevételéig esetlegesen felmerülő adatbeviteli hibákról a szolgáltatás igénybevevője úgy értesülhet, hogy a foglalás adatai az idopontmester.hu felületen, illetve az ahhoz kapcsolód alkalmazásban bármikor naprakészen lekérdezhetőek

  3. a szerződéskötés kizárólag magyar nyelven jön létre, az ÁSZF alkalmazójának szolgáltatásai, illetve a maszokazo.hu internetes honlap kizárólag magyar nyelven érhető el

  4. az ÁSZF alkalmazója magatartási kódexnek nem vetette alá magát.

4./ A szerződéskötés, illetve a szolgáltatás igénybevételének technikai lépései

4.1./ Az időpontfoglalás

Az ÁSZF alkalmazója a maszokazo.hu internetes honlapon, illetve – a hivatkozott honlapba ágyazott hivatkozáson keresztül – az idopontmester.hu internetes időpontfoglaló alkalmazáson keresztül meghirdeti az általa szervezett mozgásfejlesztő foglalkozásokat, melyekre előzetes regisztrációt követően lehet jelentkezni. A regisztráció során a szolgáltatás igénybevevője az alábbi adatokat köteles megadni:

  • vezetéknév

  • keresztnév

  • e-mail cím

  • telefonszám (ezt nem kötelező, de nem baj, ha ebben szerepel)

A szolgáltatás igénybevevője a honlap használatát, illetve az adott alkalomra történő jelentkezését megelőzően köteles elolvasni a jelen ÁSZF-et, valamint az adatkezelési tájékoztatót és jelentkezését az azokban foglaltak ismeretében köteles elküldeni.

A szolgáltatás igénybevevője az ÁSZF alkalmazója által rendszeresített módon legkésőbb a szolgáltatás megkezdéséig köteles megerősíteni, hogy a jelen ÁSZF-ben foglaltakat megismerte, magára nézve kötelezőnek fogadja el és személyes adatai – a jelen ÁSZF mellékletét képező adatvédelmi tájékoztatóban foglaltaknak megfelelő módon történő – kezeléséhez kifejezetten hozzájárul.

A szolgáltatás igénybevevője kizárólag a honlap, illetve a rendszer által felajánlott időpontok, illetve szolgáltatás csomagok (egyszeri alkalomra szóló jegy, vagy több alkalmas bérlet, illetve ún. „testvér kedvezmény” igénybevétele) közül választhat, a rendszer által felkínált keretek, illetve létszámbeli korlátozások között.

4.2./ A foglalás visszaigazolása

Az ÁSZF alkalmazója a szolgáltatás igénybevevője által leadott foglalást elektronikus úton igazolja vissza az idopontmester.hu honlapba ágyazott rendszer keretei között (mellyel a felek között a szerződés további írásba foglalás nélkül is létrejön).

A szolgáltatás igénybevevője az időpontfoglalással tudomásul veszi, hogy az általa az ÁSZF alkalmazója rendelkezésére bocsátott adatok továbbításra kerülnek a tárhely szolgáltató, illetve az idopontmester.hu üzemeltetője részére az időpontfoglalással kapcsolatos adatok feltöltése és nyilvántartása érdekében.

A szolgáltatás igénybe vevője kifejezetten tudomásul veszi és beleegyezik, hogy a foglalás leadását követően a lefoglalt időpont többi résztvevője között az ő neve is megjelenik és mindenki más számára is láthatóvá válik.

5./ Elállás

A szolgáltatás igénybe vevője és a jelen általános szerződési feltételek alkalmazója egyaránt bármikor jogosult a felek közötti szerződéstől elállni (vagyis a szolgáltatás igénybe vevője bármikor dönthet úgy, hogy a foglalását törli, illetve az általános szerződési feltételek alkalmazója bármikor lemondhatja a foglalkozást külön indoklás nélkül is).

Elállásra a maszokazo.hu honlapon keresztül, illetve az abba ágyazott idopontmester.hu oldalon, elektronikus felületen, illetve az utóbbihoz kapcsolódó mobiltelefonos alkalmazáson keresztül van lehetőség, azzal, hogy amennyiben az ÁSZF alkalmazója részéről az elállásra röviddel a meghirdetett időpontot megelőzően kerül sor, úgy az ÁSZF alkalmazója az elállásra vonatkozó hirdetményt tesz közzé internetes közösségi oldalán, illetve azon keresztül fenntartott zárt felhasználói csoportokon keresztül.

6./ Díj, kedvezmények, fizetési feltételek

Az ÁSZF alkalmazója által nyújtott szolgáltatások díja, valamint az általa esetlegesen alkalmazott kedvezmények tekintetében a maszokazo.hu honlapon szereplő mindenkori tájékoztatás tartalma irányadó, azzal, hogy az ÁSZF alkalmazója általános forgalmi adó körébe nem tartozik.

Az ÁSZF alkalmazójának járó díjak fizetése készpénzben esedékes a foglalás tárgyát képező foglalkozást követően. A szolgáltatás igénybevevője tudomásul veszi, hogy az ÁSZF alkalmazója a részére fizetett díjakról kizárólag papír alapú bizonylatot (nyugtát) állít ki és ad át a fizetést követően.

7./ Szellemi jogok

Az ÁSZF alkalmazója által a jelen ÁSZF alapján létrejött szerződés teljesítése érdekében létrehozott szellemi termékekkel, valamint a maszokazo.hu honlapon teljes tartalmával, ott megjelenített minden tartalmi elemmel (köztük az egyes foglalkozásokon készült fényképekkel, videofelvételekkel is) az ÁSZF alkalmazója jogosult kizárólagosan rendelkezni. A hivatkozott szellemi termékek bármilyen formában történő felhasználásához, nyilvánosságra hozatalához, nyilvánossághoz közvetítéséhez, többszörözéséhez, nyilvánosság számára elérhetővé tételéhez stb. az ÁSZF alkalmazójának előzetes írásbeli hozzájárulása szükséges. A szolgáltatás igénybevevője az ÁSZF alkalmazója szellemi jogainak megsértéséért teljes felelősséggel tartozik.

A szolgáltatás igénybevevője a foglalást megelőzően köteles részletesen elolvasni az ÁSZF alkalmazójának adatkezelési tájékoztatóját, melynek megismerését és elfogadását a szolgáltatás igénybevételének megkezdéséig kifejezetten meg kell erősítenie. A szolgáltatás igénybevevője által az ÁSZF alkalmazója rendelkezésére bocsátott szellemi alkotások (fényképek, videofelvételek), illetve a szolgáltatás igénybe vevőjét, illetve gyermekét, vagy vele együtt érkező személyeket ábrázoló felvételek felhasználására az ÁSZF alkalmazója a felek közötti szerződés teljesítésével, illetve tevékenysége népszerűsítésével összefüggésben jogosult.

8./ A szerződés tárgyát képező szolgáltatásra vonatkozó tájékoztatás, a foglalkozások rendje, a szolgáltatás igénybevevőjének kötelezettségei

Az ÁSZF alkalmazója kifejezetten felhívja a szolgáltatás igénybevevőjének figyelmét arra, hogy

  • a Kádár Erzsébet egyéni vállalkozó által vezetett mozgásfejlesztő foglalkozás nem minősül gyógyászati beavatkozásnak, orvosi, gyógyászati tevékenységnek, gyógytornának, gyógyító jellegű foglalkozásnak; annak célja a gyermekek általános mozgáskészségének fejlesztése, illetve prevenciós jelleggel szolgál a tanulási nehézségek, a tanulási zavarok kialakulása ellen, továbbá hatással van a kognitív készségek fejlődésére, melynek hatásai gyermekenként eltérőek lehetnek

  • az egyes foglalkozások során olyan eszközöket használnak, melyek balesetveszélyesek lehetnek, alkalmazásuk különös körültekintést igényel, ezért a szülők és gyermekeik ennek ismeretében, a balesetveszély tudatában vehetnek részt a foglalkozásokon, azzal, hogy az esetleges balesetekért a felelősség a szülőket terheli (csoportos foglalkozásról lévén szó az ÁSZF alkalmazója nem tud minden gyermek, illetve résztvevő mellett folyamatosan jelen lenni és értük egyesével felelősséget vállalni)

  • a foglalkozások minden résztvevője köteles a foglalkozásokon azok rendjét nem veszélyeztetve, az ÁSZF alkalmazójával és a többi résztvevővel teljes körűen együttműködve részt venni és a kapott instrukcióknak megfelelően végrehajtani az egyes gyakorlatokat, a rendelkezésükre bocsátott eszközöket rendeltetésszerűen használni

  • a foglalkozások helyszíneinek befogadóképességének korlátozottságára tekintettel az ÁSZF alkalmazója kizárólag azt tudja biztosítani, hogy az egyes foglalkozásokon a szolgáltatás igénybevevője, mint szülő, illetve a vele érkező gyermek részt tudjon venni. Amennyiben a foglalkozásra érkező kísérők, érdeklődők száma indokolttá teszi, úgy az ÁSZF alkalmazója jogosult megkérni az érdeklődőket, vagy – az ÁSZF alkalmazójának döntése szerint – azok egy részét a helyszín elhagyására, melynek a távozásra felkért kísérők kötelesek eleget tenni

  • a szolgáltatás igénybevevője kizárólag saját gyermeke, illetve a felügyeletére bízott olyan gyermek érdekében jogosult az ÁSZF alkalmazójával a szerződést megkötni, akinek felügyeletére, illetve szülői felügyeleti jogok gyakorlására jogosult, melyet kétség esetén köteles igazolni. A szolgáltatás igénybevevője köteles a vele együtt érkező gyermekért, valamint egyéb kísérőkért – és különösen az őt ért, illetve általa okozott károkért, tanúsított magatartásért – teljes felelősséget vállalni

9./ Panaszkezelés

A szolgáltatást igénybevevő a teljesítéssel kapcsolatos panaszait, észrevételeit a maszokazo@gmail.com címre küldött e-mail üzenetben, vagy az ÁSZF alkalmazójának mindenkori székhelyére küldött postai levél küldeményben jogosult bejelenteni, melyet az ÁSZF alkalmazója köteles a kézhezvételtől számított 30 napon belül érdemben kivizsgálni és annak eredményéről a szolgáltatás igénybevevőjét a megadott elérhetőségeinek bármelyikén keresztül tájékoztatni. Amennyiben a bejelentett panasz ügyét nem sikerül békés úton elintézni, úgy a szolgáltatás igénybevevője jogosult igényeit jogi úton érvényesíteni polgári peres eljárás, békéltető testületi eljárás, illetve fogyasztóvédelmi eljárás útján.

Az ÁSZF alkalmazójának székhelye szerint illetékes békéltető testület az alábbi:

Neve: Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara mellett működő Békéltető Testület

Székhely: 4400 Nyíregyháza, Széchenyi utca 2.

10./ Egyéb rendelkezések

A jelen általános szerződési feltételekben nem szabályozott kérdésekben a magyar jog, és különösen a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, illetve az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény, valamint a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II.26.) Korm. rendelet rendelkezései irányadók.

Nyíregyháza, 2023. szeptember 4.

ADATKEZELÉSI TÁJÉKOZTATÓ

KÁDÁR ERZSÉBET EGYÉNI VÁLLALKOZÓ

A jelen adatkezelési tájékoztatót Kádár Erzsébet Egyéni Vállalkozó (a továbbiakban: Adatkezelő) fogadta el, és helyezte hatályba 2023. szeptember 4. napjával az Európai Parlament és Tanács 2016/679 rendelete (a továbbiakban: Rendelet), és különösen annak az átlátható tájékoztatásra vonatkozó intézkedések megtételét előíró 12. cikke rendelkezéseinek történő megfelelés érdekében.

A jelen tájékoztató célja, hogy az Adatkezelő a személyes adatok kezelésére vonatkozó valamennyi, a Rendelet által az adatkezelőktől megkövetelt tájékoztatást tömör, átlátható, érthető és könnyen hozzáférhető formában, világosan és közérthetően megfogalmazva nyújtsa az érintettek részére, illetve átfogó tájékoztatást nyújtson az Adatkezelő személyes adatok kezelésével kapcsolatos tevékenységéről az általa üzemeltetett maszokazo.hu internetes honlappal, illetve az azon keresztül folytatott szolgáltatásnyújtási tevékenységgel összefüggésben.

I./ Általános tájékoztatás


I.1./ Az Adatkezelő:

Kádár Erzsébet Egyéni Vállalkozó

Székhely: 4551 Nyíregyháza, Dinnyés utca 3/B

Adószám: 72459799-1-35

E-mail cím: maszokazo@gmail.com

I.2./ Az adatvédelmi tisztségviselő:

Az Adatkezelő adatvédelmi tisztségviselőt nem foglalkoztat, illetve nem alkalmaz.

II./ Az Adatkezelő által végzett adatkezelési tevékenység

II.1./ A személyes adatok kezelésének tervezett célja, a különféle adatkezelések típusai és jogalapja:

Adatkezelés típusa

Kezelt adat kategóriája

Adatkezelés célja

Adatkezelés jogalapja

Adattárolás időtartama

Hozzáférésre jogosult személy, szervezeti egység

A kezelt adatokkal rendelkezésre jogosult, illetve azok kezeléséért felelős személy

Az Adatkezelő által megkötött szerződésekben szereplő személyes adatok

(az érintettek által a regisztráció, időpont foglalás leadása során közölt adatok)

az Adatkezelővel szerződő felek, illetve a szerződések alapjául szolgáló foglalásokban név szerint azonosított személyek személyes adatai (különösen neve, telefonszáma, e-mail címe)

az Adatkezelő által megkötött szerződések teljesítése, a regisztrált felhasználók, illetve a szerződő felek beazonosítása, a szerződés létrejöttének, érvényességének bizonyítása, az Adatkezelőt terhelő bejelentési kötelezettségek, számlaadási kötelezettség teljesítése

– Rendelet 6. cikk (1) bekezdésének b) pontja: az adatkezelés szerződés teljesítéséhez szükséges

– Rendelet 6. cikk (1) bekezdésének f) pontja: az adatkezelés az Adatkezelő jogos érdekeinek érvényesítéséhez szükséges

– Rendelet 6. cikk (1) bekezdésének a) pontja: az adatkezeléshez az érintett hozzájárulását adta

a szerződés érvényességének és hatályosságának időtartama, illetve az abból eredő jogok, követelések érvényesítésének elévülési idejének lejárta

az Adatkezelő

az Adatkezelő

Hírlevél küldése elektronikus úton

a hírlevél címzettjeinek neve, elektronikus levélcíme

a hírlevél iránt érdeklődők folyamatos tájékoztatása az Adatkezelő tevékenységével kapcsolatos aktualitásairól, akciókról, fejleményekről

Rendelet 6. cikk (1) bekezdésének a) pontja: az adatkezeléshez az érintett hozzájárulását adta

az érintett hozzájáruló nyilatkozatának visszavonásáig

az Adatkezelő

az Adatkezelő

Fényképfelvétel, videofelvétel készítése és megosztása az Adatkezelő honlapján, közösségi médiafelületein, hirdetésein

az Adatkezelővel szerződő félről, vele együtt a foglalkozásra érkező gyermekről, egyéb kísérőről készült fényképfelvétel, videofelvétel

az Adatkezelő által tartott foglalkozások dokumentálása, az Adatkezelő tevékenységének népszerűsítése, bemutatása

– Rendelet 6. cikk (1) bekezdésének f) pontja: az adatkezelés az Adatkezelő jogos érdekeinek érvényesítéséhez szükséges

– Rendelet 6. cikk (1) bekezdésének a) pontja: az adatkezeléshez az érintett hozzájárulását adta

az érintett hozzájáruló nyilatkozatának visszavonásáig

az Adatkezelő

az Adatkezelő

II.2./ A Rendelet 13. cikk (1) bekezdése szerinti további tájékoztatás:

Az adatkezelő harmadik országba vagy nemzetközi szervezet részére nem kívánja továbbítani az általa kezelt személyes adatokat.

Az Adatkezelő automatizált döntéshozatalt, illetve profilalkotást nem alkalmaz.

III./ Az érintettek adatkezeléssel kapcsolatos jogaival kapcsolatos tájékoztatás

III.1./ Az érintettek adatkezeléssel kapcsolatos hozzájárulása, a hozzájárulás visszavonása

Ha az adatkezelés hozzájáruláson alapul, az adatkezelőnek képesnek kell lennie annak igazolására, hogy az érintett személyes adatainak kezeléséhez hozzájárult. Ha az érintett hozzájárulását olyan írásbeli nyilatkozat keretében adja meg, amely más ügyekre is vonatkozik, a hozzájárulás iránti kérelmet ezektől a más ügyektől egyértelműen megkülönböztethető módon kell előadni, érthető és könnyen hozzáférhető formában, világos és egyszerű nyelvezettel. Az érintett hozzájárulását tartalmazó ilyen nyilatkozat bármely olyan része, amely sérti e rendeletet, kötelező erővel nem bír.

Az Adatkezelő a vele történő szerződéskötés kapcsán a szerződés megkötését az érintett Adatkezelő által igényelt mértékű, terjedelmű adatszolgáltatásához, vagyis az Adatkezelő által meghatározott személyes adatok megadásához kötheti, melynek elmaradása esetén jogosult a szerződés megkötését megtagadni.

Amennyiben a személyes adatkezelés az érintett hozzájárulásán alapul, úgy tehát az érintett az adatszolgáltatást megtagadhatja, ebben az esetben azonban az Adatkezelő jogosult a szerződéskötést megtagadni. Az érintett hozzájárulásának visszavonásához való jog gyakorlása nem érinti a visszavonás előtt a hozzájárulás alapján végrehajtott adatkezelés jogszerűségét.

III.2./ Az érintettek hozzáférési joga

Az érintettek tájékoztatást kérhetnek arról, hogy az Adatkezelő milyen adatokat, milyen célra, mennyi ideig kezel, azokat kinek a részére adja át, valamint hogy honnan származnak az általa kezelt adatok.

Az érintett jogosult arra, hogy az adatkezelőtől visszajelzést kapjon arra vonatkozóan, hogy személyes adatainak kezelése folyamatban van-e, és ha ilyen adatkezelés folyamatban van, jogosult arra, hogy a személyes adatokhoz és a következő információkhoz hozzáférést kapjon:

a)

az adatkezelés céljai;

b)

az érintett személyes adatok kategóriái;

c)

azon címzettek vagy címzettek kategóriái, akikkel, illetve amelyekkel a személyes adatokat közölték vagy közölni fogják, ideértve különösen a harmadik országbeli címzetteket, illetve a nemzetközi szervezeteket;

d)

adott esetben a személyes adatok tárolásának tervezett időtartama, vagy ha ez nem lehetséges, ezen időtartam meghatározásának szempontjai;

e)

az érintett azon joga, hogy kérelmezheti az adatkezelőtől a rá vonatkozó személyes adatok helyesbítését, törlését vagy kezelésének korlátozását, és tiltakozhat az ilyen személyes adatok kezelése ellen;

f)

a valamely felügyeleti hatósághoz címzett panasz benyújtásának joga;

g)

ha az adatokat nem az érintettől gyűjtötték, a forrásukra vonatkozó minden elérhető információ;

Az Adatkezelő az adatkezelés tárgyát képező személyes adatok másolatát az érintett rendelkezésére bocsátja.

Az érintett által kért másolatokért az Adatkezelő az első kérés teljesítése kapcsán díjazást, költségtérítést nem igényel, amennyiben azonban az érintett olyan adatok kiadását kéri az Adatkezelőtől, melyeket az Adatkezelő már a rendelkezésére bocsátott, úgy az Adatkezelő a kérés teljesítését 5.000,- Ft + Áfa összegű költségtérítés fizetésétől teheti függővé (az iratanyag terjedelmétől függetlenül).

Ha az érintett elektronikus úton nyújtotta be a kérelmet, az információkat széles körben használt elektronikus formátumban kell rendelkezésre bocsátani, kivéve, ha az érintett másként kéri.

III.3./ Helyesbítéshez, és az adatkezelés korlátozásához való jog

Az érintettek kérhetik személyes adataik helyesbítését, vagy kezelésük korlátozását. Az érintett jogosult arra, hogy kérésére az Adatkezelő indokolatlan késedelem nélkül helyesbítse a rá vonatkozó pontatlan személyes adatokat. Figyelembe véve az adatkezelés célját, az érintett jogosult arra, hogy kérje a hiányos személyes adatok – egyebek mellett kiegészítő nyilatkozat útján történő – kiegészítését. Az érintett jogosult arra, hogy kérésére az Adatkezelő korlátozza az adatkezelést, ha az alábbiak valamelyike teljesül:

a)

az érintett vitatja a személyes adatok pontosságát, ez esetben a korlátozás arra az időtartamra vonatkozik, amely lehetővé teszi, hogy az Adatkezelő ellenőrizze a személyes adatok pontosságát;

b)

az adatkezelés jogellenes, és az érintett ellenzi az adatok törlését, és ehelyett kéri azok felhasználásának korlátozását;

c)

az Adatkezelőnek már nincs szüksége a személyes adatokra adatkezelés céljából, de az érintett igényli azokat jogi igények előterjesztéséhez, érvényesítéséhez vagy védelméhez; vagy

d)

az érintett tiltakozott az adatkezelés ellen; ez esetben a korlátozás arra az időtartamra vonatkozik, amíg megállapításra nem kerül, hogy az Adatkezelő jogos indokai elsőbbséget élveznek-e az érintett jogos indokaival szemben.

Ha az adatkezelés a fentiek alapján korlátozás alá esik, az ilyen személyes adatokat a tárolás kivételével csak az érintett hozzájárulásával, vagy jogi igények előterjesztéséhez, érvényesítéséhez vagy védelméhez, vagy más természetes vagy jogi személy jogainak védelme érdekében, vagy az Unió, illetve valamely tagállam fontos közérdekéből lehet kezelni. Az Adatkezelő az érintettet, akinek a kérésére a fentiek alapján korlátozták az adatkezelést, az adatkezelés korlátozásának feloldásáról előzetesen tájékoztatja.

III.4./ Az adathordozhatósághoz való jog

Az érintett jogosult arra, hogy hogy a rá vonatkozó, általa az Adatkezelő rendelkezésére bocsátott személyes adatokat tagolt, széles körben használt, géppel olvasható formátumban megkapja, továbbá jogosult arra, hogy ezeket az adatokat egy másik adatkezelőnek továbbítsa anélkül, hogy ezt az Adatkezelő akadályozná, feltéve, hogy az adatkezelés az érintett hozzájárulásán, vagy azon alapul, hogy az szerződés teljesítése érdekében szükséges.

III.5./ A törléshez (elfeledéshez) való jog

Az érintett jogosult arra, hogy kérésére az Adatkezelő indokolatlan késedelem nélkül törölje a rá vonatkozó személyes adatokat, az adatkezelő pedig köteles arra, hogy az érintettre vonatkozó személyes adatokat indokolatlan késedelem nélkül törölje, ha az alábbi indokok valamelyike fennáll:

a)

a személyes adatokra már nincs szükség abból a célból, amelyből azokat gyűjtötték vagy más módon kezelték

b)

az érintett visszavonja az adatkezelés alapját képező hozzájárulását, és az adatkezelésnek nincs más jogalapja

c)

az érintett tiltakozik az adatkezelés ellen, és nincs elsőbbséget élvező jogszerű ok az adatkezelésre, vagy az érintett tiltakozik az adatkezelés ellen;

d)

a személyes adatokat jogellenesen kezelték;

e)

a személyes adatokat az adatkezelőre alkalmazandó uniós vagy tagállami jogban előírt jogi kötelezettség teljesítéséhez törölni kell;

III.6./ A tiltakozáshoz való jog

Az érintett jogosult arra, hogy a saját helyzetével kapcsolatos okokból bármikor tiltakozzon személyes adatainak a kezelése ellen (amennyiben az az Adatkezelő jogos érdekeinek érvényesítése érdekében, vagy közhatalmi jogosítvány gyakorlásának keretében végzett feladat végrehajtásához szükséges), ideértve az említett rendelkezéseken alapuló profilalkotást is. Ebben az esetben az Adatkezelő a személyes adatokat nem kezelheti tovább, kivéve, ha az Adatkezelő bizonyítja, hogy az adatkezelést olyan kényszerítő erejű jogos okok indokolják, amelyek elsőbbséget élveznek az érintett érdekeivel, jogaival és szabadságaival szemben, vagy amelyek jogi igények előterjesztéséhez, érvényesítéséhez vagy védelméhez kapcsolódnak.

III.7./ Az érintettek jogainak gyakorlása, panasz, jogorvoslat

Az érintett hozzáférési jogainak gyakorlásával (továbbá az adatainak kiadásával, módosításával, törlésével stb.) kapcsolatos kérelmeit az Adatkezelő ügyvezetőihez, az Adatkezelő székhelyére címzett postai levélben kérheti, mely alapján az Adatkezelő ügyvezetői, vagy általuk megbízott munkavállalója a kérelem kézhezvételétől számított egy hónapon belül tájékoztatja az érintettet arról, hogy az Adatkezelő milyen intézkedéseket tett a kérelem alapján.

Amennyiben az érintettet az Adatkezelő adatkezelésével összefüggésben jogsérelem éri, úgy joga van panaszt benyújtani az illetékes felügyeleti hatósághoz:

Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH)

Székhely: 1055 Budapest, Falk Miksa utca 9-11.

Web: www.naih.hu

E-mail: ugyfelszolgalat@naih.hu

Telefonszám: 1/391-1400

Az érintett továbbá az Info tv., valamint a Polgári Törvénykönyv (2013. évi V. törvény) alapján bíróság előtt érvényesítheti jogait polgári peres úton.


IV./ Az Adatkezelő intézkedései az adatvédelem, adatbiztonság körében

IV.1./ Az adatbiztonságról általánosságban

Az Adatkezelő gondoskodik az adatok biztonságáról, megteszi továbbá azokat a technikai intézkedéseket, amelyek biztosítják, hogy a felvett, tárolt, illetve kezelt adatok védettek legyenek, illetőleg mindent megtesz annak érdekében, hogy megakadályozza azok megsemmisülését, jogosulatlan felhasználását és jogosulatlan megváltoztatását. Kötelezi magát arra is, hogy minden olyan személyt, akinek az adatokat esetlegesen továbbítja vagy átadja, ugyancsak felhívja ez irányú kötelezettségeinek teljesítésére.

IV.2./ Adatbiztonság az IT infrastruktúrában

Az Adatkezelő az alábbi konkrét intézkedéseket teszi az adatbiztonság érdekében az IT infrastruktúra szintjén:

Szerverek: Az Adatkezelő a rendelkezésére álló személyes adatokat hivatásos tárhely szolgáltató által biztosított szerveren őrzi. Az Adatkezelő a legmagasabb szintű védelmet biztosítja az általa őrzött adatok biztonsága érdekében. Az Adatkezelő tárhely szolgáltatónál őrzött adatbázisához kizárólag megfelelő jogosultság és licenszek mellett lehet hozzáférni. Az Adatkezelő rendszerének biztonságáról informatikai szakcég útján gondoskodik, mely folyamatos felügyelet alatt tartja az Adatkezelő informatikai rendszerét.

Az Adatkezelő szerverét, tárhelyét a ….. biztosítja.

 

 

 

 

4. Adatfeldolgozás

 

Az adatkezelő a felvett személyes adatok feldolgozására a GDPR 28. cikke alapján az alábbi szervezeteket az alábbi célból bízza meg:

 

IDE JAVASLOM BEÍRNI AZ INFORMATIKUST, A TÁRHELY SZOLGÁLTATÓT, AZ IDOPONTMESTERT (a HONLAP ALAPJÁN NEM TUDTAM KIDERÍTENI, KI ÜZEMELTETI A HONLAPOT), ILLETVE AZ ESETLEGES EGYÉB ADATFELDOLGOZÓKAT, AKIKNEK KÖZVETVE, VAGY KÖZVETLENÜL ADATOKAT ADUNK KI.

Adatkezelő fenntartja a jogot, hogy a jövőben további adatfeldolgozókat vonjon be az adatkezelésbe, amelyről a jelen Adatkezelési Tájékoztató módosításával tájékoztatja az Érintetteket.

V./ Az adatvédelmi incidensek kezelése

Adatvédelmi incidens: a biztonság olyan sérülése, amely a továbbított, tárolt vagy más módon kezelt személyes adatok véletlen vagy jogellenes megsemmisítését, elvesztését, megváltoztatását, jogosulatlan közlését vagy az azokhoz való jogosulatlan hozzáférést eredményezi

Az adatvédelmi incidenst az Adatkezelő indokolatlan késedelem nélkül, és ha lehetséges, legkésőbb 72 órával azután, hogy az adatvédelmi incidens a tudomására jutott, bejelenti az illetékes felügyeleti hatóságnak, kivéve, ha az adatvédelmi incidens valószínűsíthetően nem jár kockázattal a természetes személyek jogaira és szabadságaira nézve.

Ha az adatvédelmi incidens valószínűsíthetően magas kockázattal jár a természetes személyek jogaira és szabadságaira nézve, az Adatkezelő indokolatlan késedelem nélkül tájékoztatja az érintettet az adatvédelmi incidensről, melyben világosan és közérthetően ismertetni kell az adatvédelmi incidens jellegét, és közölni kell legalább az ügyben további tájékoztatást nyújtó kapcsolattartó nevét és elérhetőségeit, ismertetni kell az adatvédelmi incidensből eredő, valószínűsíthető következményeket, valamint az Adatkezelő által az incidens orvoslása érdekében tett vagy tervezett intézkedéseket.

Hatályos: 2023. szeptember 4. napjától

Kádár Erzsébet Egyéni Vállalkozó